0 212 217 78 13  -    0 555 977 96 70

Notebook Tamiri

Lider Teknoloji > Notebook Tamiri

Marka bağımsız Notebook Tamiri

Farklı marka ve model notebook’larda karşılabileceğiniz mekanik hasarlar ve elektronik arızalar için tecrübeli ekibimiz ve güçlü yedek parça stoğumuzla notebook tamiri hizmeti için yanınızdayız.

Notebook kasa tamiri, menteşe tamiri, lcd / led ekran değişimi, data (flex) kablosu, klavye (tuş takımı), batarya (pil), adaptör (şarj aleti), anakart tamiri, chipset tamiri, ekran kartı tamiri ve değişimi işlemleri için garantili servis hizmeti sunuyoruz.

Elektronik Laboratuvarımızda işlem gören notebooklarınız aynı arızaya karşı parça garantisindedir. Parçanın ve işlemin türünü göre garanti süreleri 3 ay – 2 yıl arasında değişmektedir.

Tamir ve bakım işlemleri dışında cihazınızla uyumlu komponentler ile upgrade (yükseltme) hizmeti almanız da mümkün…

BGA Chipset Değişimi

Tamiri mümkün olmadığı için anakart değişimine giden chipset arızalarını gideriyoruz.

Chipset arızası nedir? Notebooklarda en çok rastlanan arızalardan birisi “Chipset” arızasıdır. Notebookların aşırı ısınması, fan ünitelerinin tıkanması, yatak, yorgan yada halı üstünde kullanılmasından dolayı soğutma sistemleri yeterince cihazı soğutamamakta, bu durum chipset adı verilen anakart üzerinde monteli entegre yada entegreleri kullanılmaz hale getirmektedir.

Notebook Ekran Değişimi

Garanti süresi dolmuş veya garanti dışı kalmış notebooklarınızın ekran tamiri ve ekran değişimi işlemini en uygun fiyata yapmaktayız.

Laptop ekran değişimi çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Yanlış bir işlem sonucunda ekrandan giden kablonun yada yuvanın kırılması veya kasanın kırılmasına kadar gidebilir. Bu nedenle bu tür arızaları güvendiğiniz, ekran değişimi konusunda işinde uzman firmalara vermeniz sizin için ve cihazınız için yerinde bir karar olacaktır.

Notebook Menteşe Değişimi

Cihazınızın kapağı açma kapama sırasında zorlanıyorsa ya da kapak yerinde durmuyorsa buradaki yapılacak işlem menteşelerin olabiliyorsa tamiri, olmuyorsa yenisi ile değişme işlemidir.

Menteşelerin düzgün çalışmaması kasa ve kapak bileşenlerinin hasar görmesine neden olur ve daha fazla masraf çıkaracaktır.

Bu sebeple böyle bir sıkıntı hissettiğinizde kontrol ettirmeniz, bakımla giderilemiyorsa tamir ya da değişim ile sorunun giderilmesi gerekecektir.

Notebook Şarj Soketi Tamiri

Şarj probleminiz varsa batarya sorunu olması da muhtemel ancak şarj giriş soketini kontrol etmek önemlidir. Çoğu marka modelde şarj soketi doğrudan anakart üzerinde monteli olduğu için bu soketin bağlantı noktalarında kırık ya da temassızlık olması durumunda anakarta elektronik ya da fiziksel hasar vermesi muhtemeldir.

Bu tür bir hasarın mümkünse tamir edilmesi değilse değiştirilmesi daha büyük hasarlara engel olmak açısından önemlidir.


Detaylı bilgi için iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilir yada tüm sayfalarda göreceğiniz WhatsApp butonu ile destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz

LCD PANEL DEĞİŞİM

BGA CHİP DEĞİŞİMİ

KLAVYE DEĞİŞİMİ

POWER SOKET DEĞİŞİMİ

BATARYA DEĞİŞİMİ

LCD KABLO DEĞİŞİMİ

MENTEŞE DEĞİŞİMİ

ADAPTÖR DEĞİŞİMİ

×