Xiaomi Mi Smart 2 Pro Projeksiyon Tamiri

Lider Teknoloji > Xiaomi Mi Smart 2 Pro Projeksiyon Tamiri

Xiaomi Mi Smart 2 Pro Projeksiyon Tamiri

Antistatik ortamlı laboratuarında, Projeksiyon lamba değişimi , projeksiyon dmd chip değişimi, projeksiyon 3 lcd değişimi, projeksiyon balast değişimi, projeksiyon blok değişimi, projeksiyon color wheel değişimi ve daha bir çok yedek parça için geniş malzeme stoğu ile profesyonel teknisyenler ve onarım çözümleriyle hizmetinizdeyiz…

Xiaomi Mi Smart 2 Pro Projeksiyon cihazları geçmişten günümüze sinemavizyon cihazlarının yerini alan kompakt cihazlardır çalışma prensibi LCD VE DLP Teknolojilerine göre değişmektedir. Asıl amaç bu cihazlarda toplu sunum ve daha büyük perdede gösterim yapma yeteneğine sahip olmasıdır. Projeksiyon cihaz üreticileri zaman içerisinde cihazların teknolojilerini yükseltmiş ve yüksek çözünürlükte ve 3D (üç boyutlu) cihazlara kadar gelişimini tamamlamıştır. Projeksiyon Lamba Değişimi , Tamiri yada bakımı cihazın her zaman hazır olarak kalmasını sağlayacak unsurların en önemlisidir.

Antistatik ortamlı laboratuarında, SMD, DIP,BGA pin yapısına sahip tek ve çok katmanlı kartların arızaları, devre şemaları kullanılmadan, enerji verilmeden yüksek teknolojiye sahip test ve ölçü sistemleriyle bilgisayar destekli donanımlar kullanılarak tespit edilmekte, Rework istasyonları ile sökümleri yapılarak onarımlar ve test işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Projeksiyon  Bakımı

Xiaomi Mi Smart 2 Pro Projeksiyon tamiri cihazları ortama bağlı olarak kesinlikle bakım isteyen cihazlardır. Aydınlatmayı saglayan yüksek civa basınçlı UHP projeksiyon lambası yüksek sıcaklıkta çalışan ark deşarjlı lamba özelliğinden dolayı oluşan yüksek sıcaklık, fanlar vasıtasıyla soğutulmaya çalışılmakta dolayısıyla bu soğutma esnasında ortamda bulunan micro partikül ve toz zerrecikleri filtreden geçip cihazın içerinde bulunan LCD Optik bölümün üzerinde tabaka oluşturarak cihazın görüntü kalitesini ve renk tayfını negatif yönde etkilemektedir. Projeksiyon cihazına yapılacak ciddi bir bakım Projeksiyon Lamba Değişimi görüntü kalitesini artıracaktır.

Optik Lens Temizliği

Projektörler üzerinde toz filtreleri bulunmaktadır ancak mikroskobik toz girişini önlemek mümkün değildir. Bu mikroskobik toz partikülleri optik motor içindeki tüm optik yüzeyde bir tabaka oluşturur. Kolay kolay da temizlenemezler. Optik motorun içinde 40 optik yüzey bulunmaktadır. Her bir yüzeydeki yansıtma iletiminin minimum % 2 azaldığını düşünürsek, orijinal ışık veriminin sadece %44’ü sizin projeksiyon yüzeyine ulaşacaktır. Bu da azımsanacak bir rakam değildir. Xiaomi Mi Smart 2 Pro projeksiyon tamir Optik motor, projektör içine gömülü kapalı bir birimdir.Bu birime uzman kişiler ve ekipmanlar ile müdahale edilebilir.

Optik motorun içindeki tozlanma

Xiaomi Mi Smart 2 Pro servisi uzman bilgi ve teknik ekipmana sahibiz. Her marka projeksiyon cihazınıza teknik müdehalede bulunuyoruz. Size temizleme aşamasını aşağıda kabaca veriyoruz:

Arızaya gelen ürün 

Müşteriden gelen arızalı ürünün arıza tespiti ve kaydı yapılır. Ardından hemen incelemeler başlar.

Işık verimi ölçmek

Tamir sonrasındaki farklılığı kayıt altına almak ve gözlemlemek için kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve siyah çıkışları ölçülür. Yansıtılan görüntünün lümen değerine bakılır. Fotoğraf veya bir resimde herhangi bir kusur olup olmadığına bakılır.

Projektör sökümü

Xiaomi Mi Smart 2 Pro Ortalama bir projeksiyon cihazında 55 vida, 13 PCB konnektörü ve 13 alt montaj parçası vardır. Her şey sıraya göre yapılır ve her biri özenle saklanmalıdır. Elektronik PCB kartlar ESD(elektrostatik) duyarlı olduğu için elinize aldığınız anda bozulma riski vardır. Vücudunuzdaki statik elektriği boşaltmanız ve korumalı eldivenler takmanız gerekmektedir.

Projektör PCB, ESD duyarlıdır.

Optik motoru açıyoruz

Optik motor içerisinde Fresnel lensler, UV filtreler, renk değişikliği cam, renk filtreleri, aynalar, mercekler, LCD paneller, polarize filtre ve prizmalar karmaşık bir dizi içinde bulunmaktadır. Bu nedenle çok hassastır. ultra-ince toz zerrelerine ulaşabilmek için filmi kaldırmak gerekir. Optik yüzeylerin temizlenebilmesi için ultrasonik temizleme tankının temizlenmesi gerekir. Tüm yüzeylerin monte edilmeden önce parlak olması gerekir. Bazı parçalar sökülmeden olduğu yerde temizlenmelidir.

LCD paneller, filtre ve prizma

Projektör yeniden takılıyor – Bu adımda ise artık şimdiye kadar sökmüş olduğumuz parçaların kusursuz bir şekilde yerine monte edilmesi kısmı kalıyor. Özellikle optik motor toz girişini engellemek için tüm filtrelerin  ve diğer aparatların orijinal montajındaki gibi yerine takılması gerekmektedir.

Işık verimini yeniden ölçüyoruz

Projeksiyon lamba değişimi ilk yapılan ölçümler tekrarlanır, böylelikle temizlik öncesi ve sonrasındaki farkı görürüz.

İletişim Formumuzdan , watsapp destek hattımızdan yada bizi arıyarak detaylı bilgi alabilirsiniz…

Projeksiyon DMD Chip Değişimi
Projeksiyon Balast Kart Değişimi
Projeksiyon Blok Değişimi
Projeksiyon Renk Çemberi Değişimi
(color wheel)
Projeksiyon Renk Çemberi Değişimi
(color wheel)
Ara
WhatsApp
×