Projeksiyon Lamba Değişimi

Lider Teknoloji > Projeksiyon Lamba Değişimi

Projeksiyon Lamba Değişimi

Tüm markaların Projeksiyon lamba değişimi işlemi servisimizde yapılmaktadır.

Servis merkezimizde tüm markalara ait projeksiyon cihazlarınızın tamir, bakım ve projeksion lamba değişim hizmetini veriyoruz.

Acer, ASK, Benq, Canon, Compaq, Dell, Epson, Fujitsu, Hitachi, HP, Infocus, JVC, LG, Mitsubishi, NEC, Optoma, Panasonic, Philips, Samsung, Sanyo, Sharp, Sony, Toshiba, Viewsonic gibi dünyada ve Türkiye’de isim yapmış ve sıklıkla kullanılan markaların lamba değişimleri servisimizde yapılmaktadır.

Projeksiyon Lambası nedir?

Bir projektör lambası ile ilgili teknik açıklama şu şekilde yapılabilir. Projeksion lambaları ultra-yüksek basınçlı, civa buharlı, ARC lambalardır.

Projeksiyon Lamba Değişimi

Projeksiyon Lambası Nasıl Çalışır?

Bir projektör lambası, ultra-yüksek basınçlı civa buharlı tam bir ARC boşluğu arasında bir elektrik akımı göndererek çalışır. Elektrik, sonra lamba aşırı yoğunluğu ve parlaklığı ile bir ışık yayarlar neden olan civa buharlı yanar. Bu sürecin yarattığı parlak ışık, daha sonra da bir LCD (Liquid Crystal Diplay) veya DLP paneli üzerine parlar.

Projektör lambaları üreticiye çok pahalıya mal olan son derece karmaşık bir teknoloji, bu nedenle projektör lambaları fiyat oldukça yüksek olma eğilimindedir.

Projeksiyon Cihazı Nasıl Çalışır

Projeksiyon Lamba Yenileme

Lamba yenile aynı mevcut lambanın tekrar kullanılması anlamına gelmektedir. Yüksek basınçlı civa metal halide ampülü belli bir zamandan sonra kalitesini düşürür, sönük yanmaya başlar bunun anlamı lambanın ömrünün dolmaya başlamasıdır. Yapılması gereken yeni ampül almak yada %80 size tasarruf sağlayan lamba yenileme işlemi yapmaktır.

Üreticiden çıkışta cihazların başlangıç maliyetleri uygun olabilir ancak ilk üründe 2000 – 3000 saat aralığında lambaları değiştirmeniz gerekebilir.

Lambada yanan asıl ünitenin (lamp burner) değişimiyle aynı performansta 2000 – 3000 saat ömürle ekonomik olarak kullanım rahatlığı sunacaktır.

Projeksiyon Lamba Değişimi ve Lamba Yenileme hizmetimizle ilgili detaylı bilgi almak için tüm sayfalarda rastlayabileceğiniz WhatsApp iletişim butonu ile direkt mesaj yazabilir ya da iletişim sayfamızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Ara
WhatsApp
×