Projeksiyon Lamba Değişimi

Lider Teknoloji > Projeksiyon Lamba Değişimi
Projeksiyon lamba değişimi, projeksiyon cihazları için vazgeçilmez bir konudur. Projeksiyonların lamba ömrü vardır, ne kadar kullandığınızı projeksiyon cihazınızı açarak menüsünden görebilirsiniz.
Led Projeksiyonlar çıksa da bunların performansları oldukça düşük bu yüzden civalı lamba kullanımı epey uzun bir süre devam edecek. Bu yüzden projeksiyon lamba değişimi yapmak istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.
Öncelikle projeksiyon lambası yenileme işleminin projeksiyonun kullanım şartları ve sıklığına bağlı olarak değiştiğini bilmemiz gerekir. Bu yüzden kullanım şeklini ikiye ayırabiliriz. Ticari yani günde 5-10 saatlik ile bireysel olarak günde 2-3 saatlik kullanımlar projeksiyon lambası tamirinin sürecini değiştirecektir. Tozlu ticari ortamlarda günde 5 saatten fazla kullanımlarda cihazın varsayılan lamba ömrü düşer, tozlandığı için optik ve elektronik donanımlar tam verimli çalışmaz. Bu yüzden projeksiyon lamba tamirinin en önemli aşaması optik bakımdır. 6 aylık yada yıllık optik bakımlar projektörlerin ömrünü uzatır ve performansını arttırır.
Projeksiyon lambası değişimi profesyonellere bırakılması gereken bir konudur. Komple lambanın dış karkasının değişimi olabileceği gibi sadece reflektörün değişimi de olabilir. Projeksiyon lambası denince akla Philips, Osram gibi markalar gelir.
Optik bakımları ve kalibrasyon işlemleri ile lamba değişimi işlemleri uzmanlık ve deneyim gerektiren adımlardır. Bu konuda destek almak için servisimizi arayabilir ve servis hizmetlerine ek olarak önleyici bakım seçeneklerimizi öğrenebilirsiniz.
Ara
WhatsApp
×