0 212 217 78 13  -    0 555 977 96 70

iPhone X’in Bilinmeyen Özellikleri!

Lider Teknoloji > Blog > Blog > iPhone X’in Bilinmeyen Özellikleri!
iPhone X’in Bilinmeyen Özellikleri!

1- Zorla Kapatma

Önceki iPhone modellerinde telefonu zorla kapatma (Ör; telefon kilitlendiğinde), güç tuşu ve home tuşuna aynı anda basılınca oluyordu. Ancak iPhone X’de fiziksel home tuşu kaldırıldığı için zorla kapatma yöntemi de değişti.

Bu işlem artık güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılarak gerçekleştiriliyor.

2- L Şeklinde Büyük Pil

Akıllı telefonların bataryaları hep tartışılan bir konu olmuştur. Genellikle yeteri kadar güçlü olmadıkları hep eleştirilmiştir. Apple, bu eleştirileri dikkate almış olacak ki iPhone X’un bataryasını önceki iPhone modellerine göre daha güçlü hale getirdi. Apple, yaptığı açıklamada iPhone X’un bataryasının iPhone 7’ye göre yaklaşık iki saat daha fazla ömre sahip olduğunu söyledi.

iPhone X’un bataryası büyültülmüş ve L şekilde tasarlanmış.

 

 

 

 

 

 

 

3- Yeni Zil Tonu

Apple, genellikle zil seslerini pek değiştirmez. Yeni sürümü iOS 11’de de farklı zil sesleri çıkarmadı. Ancak bu politikasını iPhone X’da değiştirmişe benziyor. Çünkü Apple, iPhone X’a özel bir zil tonu çıkardı. Aşağıdaki videoda bunu dinleyebilirsiniz.

4- Uygulama Değiştirme

iPhone X’da fiziksel home tuşu olmadığı için uygulama değiştirme yöntemi de değişti. Ancak endişelenmeyin uygulama değiştirme oldukça basit.

iPhone X ekranının altıda bulunan çubukla bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için çubuğu hızlıca kaydırmanız yeterli.

 

 

Bir cevap yazın

×