Samsung Galaxy Note9 – Ürün İnceleme

Lider Teknoloji > Blog > Blog > Samsung Galaxy Note9 – Ürün İnceleme
Samsung Galaxy Note9 – Ürün İnceleme

Samsung’ un yeni serisinden Galaxy Note9, büyük ekranlı bir telefondan beklenenin çok daha fazlasını sağlayabiliyor. Performansı, düşük ışıkta oldukça başarılı fotoğraflar çekebilen kamerası, gün boyu dayanabilen pil ömrü ve yetenekli S Pen kalemi ile dikkat çekmeyi başarıyor.
Fiyatı yüksek olmasına rağmen bunun hakkını veren bir telefon…

Tasarım

Önceki model olan Note8’ e göre daha büyük bir ekrana sahip. Ekran 6.4 inç boyutunda. Bu büyüklüğüne rağmen telefonu kavramak ve parmaklarınızın ekranın her noktasına ulaşabilmesi açısından gayet kullanışlı.

6.4 inçlik Super AMOLED ekran 2960 x 1440 çözünürlük sunuyor ve son derece parlak ve keskin renklere sahip. Varsayılan çözünürlük olarak 2220 x 1080 olarak geliyor ancak bunu da değiştirmek mümkün. Yüksek ihtimalle pil ömrünü uzatmak amacıyla yapılan bu seçim de oldukça başarılı. Renkler tüm çözünürlüklerde çok başarılı.
Yüksek ses verebilen stereo hoparlörler sayesinde başarılı bir multimedia performansı sağlıyor.

Arka yüz ise cam. Parmak izi tarayıcısı kamera modülünün altına yerleştirilmiş. Tutuş şeklinize göre belki yukarıda kalabilir ancak alternatif olarak yüz ve göz taraması yapan Intelligent Scan özelliklerini kullanarak da kilit açma işlevini yürütebilirsiniz.

Teknik Özellikler

Üst seviye bir telefon olan Galaxy Note9 Qualcımm Snapdragon 845 işlemciyle geliyor ve 6 GB RAM’ e sahip.

Üstün performans sunan bu telefonda Samsung, karbon su soğutma sistemi kullanmış. Bu sayede ağır yükler altında bile ciddi bir ısınma sorunu yaşamadan telefonu kullanmak mümkün.
6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip modelin bir üst kademesinde 8 GB RAM ve 512 GB depolama alanına sahip bir üst model de var.

S Pen

Daha önceki modellerde temel not alma işlevlerine sahip olan S Pen’ e bu modelde ek bir takım özellikler daha gelmiş.

Yeni kalemin sahip olduğu Bluetooth Low Energy yeteneği sayesinde 10 metreye kadar mesafelerde kullanılabiliyor. S Pen yerinden çıkarılıp düğmesine basılı tutulduğunda kamera aktif hale geliyor. Aynı düğmeye bir kere bastığınızda fotoğraf çekebiliyorsunuz. İki kere basıldığında ise ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabiliyor.

Yeni blutooth özelliği sebebiyle artık S Pen’ in şarj edilmesi gerekiyor ancak kalemi yerine taktığınızda kısa sürede tam şarj oluyor ve tam şarj ile 30 dakikaya kadar kullanılabiliyor.

Fotoğraf yetenekleri

Optik resim dengeleme (OIS) ve diyafram aralığı (ışığa göre f/1,5 ve f/2,4 aralıkları) bulunan 12 megapikselli objektife, 12 megapikselli, f/2,4 diyafram aralıklı ve OIS’li bir başka objektif eşlik ediyor. İkinci objektif Samsung’un Live Focus (portre modu) özelliğiyle kullanılabiliyor ve 2x optik yakınlaştırma sağlıyor. Note9’un kamerasını ilginç kılan ise yapay zeka (Artificial Intelligence) ile destekleniyor olması. Bu sayede Scene Optimizer ve Flaw Detection gibi özelliklerden faydalanılabiliyor.

Scene Optimizer ile çektiğiniz fotoğraflarda renk doygunluğu, ışık v.b. ortam değerlerini fotoğrafın netliğini sağlamak için uygun duruma getirmeye çalışıyor.

Flaw Detection ise bulanık bir fotoğraf çekildiğini, objektifte leke olduğunu, çok fazla arka plan ışığı bulunduğunu ya da bir kişinin göz kırptığını ‘düşündüğünde’ kamera uygulamasınd

Bir yanıt yazın

Ara
WhatsApp
×